Sevgilinizin Burcuna Göre Hediye Gönderebileceğiniz Çiçekler

Özel günlerde sevgilinize alabileceğiniz en klasik ancak en etkili hediyelerden bir tanesi şüphesiz ki mis kokulu, şık görünümlü bir buket çiçek. Pekiyi tam olarak hangi çiçek, bunu hiç düşündünüz mü? Aşkınıza hediye çiçek buketi almadan önce elbette en sevdiği çiçeğin hangisi olduğunu, hangi çiçek kokularından hoşlandığını ve nasıl bir buketten etkileyeceğini düşünmelisiniz. Hangi çiçeği alacağınızı karar vermeden önce değerlendirmeniz gereken bir diğer unsur da astroloji! Sevgilinizin burcudur. Tutkulu Akrepler, romantik Yengeçler ya da mantıkçı Başaklar; karşı karşıya olduğunuz burç hangisi olursa olsun, hepsinin kalbine hitap edebilecek bir çiçek buketi mutlaka vardır. Bu yüzden de bu Sevgililer Günü sevgiliniz ya da eşiniz için bir buket yaptırırken astrolojiden ilham almanızda fayda var!

Koç Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 21 Mart – 20 Nisan

Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri: İnatçı ve kendinden emin bir hayvan olan koçun sembolünü taşıyan Koç burcu, özgüveni sağlam ve en gözü kara burçlardan biridir. Asla bitmeyen enerjisi ve dinamizmi ile Koç burçları, genellikle liderliği eline alanlardır. Özellikle yeni maceralara ve daha önce gidilmemiş yerlere ayrı bir sempati duyarlar.

Koç Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Koç burcu eşinizin ya da sevgilinizin hayata olan tutkusunu, yine tutkuyu canlandıran renklerle karşılayabilirsiniz. Koyu kırmızı ya da fuşya bir lale demeti, bol enerjisi ve parlaklığı ile Koç’a yaraşır bir jest olacaktır.

Boğa Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 21 Nisan – 21 Mayıs

Boğa Burcunun Karakteristik Özellikleri: Her ne kadar – adı üstünde – bir boğa gibi inatçı ve dediğim dedik olmaları ile biliniyor olsalar da, Boğaların içinde bir yumuşak başlılık, hassasiyet ve romantizm vardır. Toprak grubuna ait Boğa çoğu zaman pratik ve mantıkçı bir hava estiriyor olsa da estetik ve güzellik için de ayrı bir sevgi besler.

Boğa Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Boğanın tüm duyularına hitap edebilmek adına ona doğanın eşsiz güzelliklerinden bir buket sunabilirsiniz; nefes kesen bir buket zambak gibi. Mis gibi kokusu ve sembolizm dolu yapısı ile zambaklar, Boğaların içinde gizledikleri o romantik erkeği/kadını uyandırmaya yetecektir.

İkizler Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 22 Mayıs – 21 Haziran

İkizler Burcunun Karakteristik Özellikleri: Kolay adapte olan, değişken, kararsız… Hayal gücü kapasitesi eşliğinde tüm burçlar arasında en yaratıcı burç olarak bilinen İkizler, hava grubundan geliyor. Bu da doğaları gereği hafiflik ve esneklik çağrışımları yapmalarına vesile oluyor. İkizler yüksek sosyal becerileri ve oyunsever kişilikleri ile harika birer arkadaş ve kıymetli birer eş oluyor.

İkizler Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: İkizler olan eşinizi dolu dolu bir gül buketi ile şaşırtabilirsiniz. Gül, İkizlerin Zodyak işaretindeki aşkı ve arkadaşlığı simgeler. Renklerine göre farklı ifade ve anlamlar taşıyabilme potansiyeline sahip olan güller, çok boyutlu bu burç için ideal bir sevgiliye hediye olacaktır. Eğer hayatınızda “arkadaştan öte” bir konuma sahip olmasını istediğiniz bir İkizler varsa, pembe ya da kırmızı gül buketi hediye etmenin tam zamanı!

Yengeç Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç Burcunun Karakteristik Özellikleri: Burçlar arasında en duygusallardan biri olarak kabul edilen Yengeç, umutsuz romantiklerin ve gözü kör aşıkların bir araya geldiği bir burç grubu olarak karşımıza çıkar. Bazılarına göre bir Yengecin karakterini tek bir kelime ile özetlemek bile mümkün: Hassas! Elbette bu hassasiyet ile birlikte sosyal, şefkatli ve sabırlı bir kalp de beraberinde geliyor.

Yengeç Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Bu cömert ruha onun duygusallığını, hassasiyetini ve şefkatli kalbini ne kadar sevdiğinizi gösteren bir çiçek buketi almanız şart. Hezaren çiçeği ile süslenmiş bir buket, işinizi görecek gibi görünüyor. Hezaren çiçeğinin narin yapısı, hafiflik çağrışımı ve mis kokusu, Yengeç’ inizin romantik ve duyarlı kalbine hitap ediyor.

Aslan Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Aslan Burcunun Karakteristik Özellikleri: Burçlar arasında en dominant, spontane olarak yaratıcı ve dışa dönüktür. Güçlü, onurlu, özgüveni yüksek ve gururlu Aslanlar, büyük düşünür ve ona göre hareket ederler. Elbette romantik ilişkileri de bu temeller üzerine kuruludur.

Aslan Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Ateş grubundan gelen Aslanın o kocaman kalbine yakışır bir çiçek buketi almak şart; mesela görkemli bir ayçiçeği buketi gibi. Cam vazoda çok daha şık ve dekoratif duran ayçiçekleri, dışa dönük, açık yüzleri ve devasa boyutları ile Aslan bir sevgiliye hediye edilebilecek en uygun sevgiliye özel çiçeklerden.

Başak Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 23 Ağustos – 23 Eylül

Başak Burcunun Karakteristik Özellikleri: Detaycılığı ve düzen takıntısı ile Başaklara hediye almak en az onlarla birlikte olmak kadar zorlayıcı desek, abartmış olur muyuz? Tabii ki evet, ama en ufak ayrıntıya dikkat edecek olan Başak eşiniz için sıradan bir çiçek buketi göndermeniz de takdir edersiniz ki imkansız. Bazen utangaç ve alçak gönüllü, bazen şaşırtıcı ve dışadönük olabilme potansiyeline sahip olan Başaklar, eforlarının büyük bir kısmını etrafındaki insanları ve olayları anlamaya harcarlar.

Başak Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Mantıkçı, pratik zekalı ve entelektüel Başak’ınızı, toprak grubuna yakışır bir buket papatya ile büyüleyin. Papatyaların masum ve narin görünümü, Başak burçlarını derinden etkileyecek ve hassas kalplerinde silinmesi mümkün olmayan bir iz bırakacaktır.

Terazi Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 24 Eylül – 23 Ekim

Terazi Burcunun Karakteristik Özellikleri: Terazi burçları, genellikle en tutku ve arzu dolu burç olarak bilinir. Bu da onları ister istemez aşka ve romantizme en yatkın burçlardan biri yapar. Romantik, cazibeli ve duygusal Teraziler, sembollerinin de işaret ettiği üzere dengeyi ve uyumu simgelerler. Terazi burcuna doğan eşler, genellikle ilişkilerinde de nazik ve iyi huylu olur.

Terazi Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Güçlü odunsu dalları ve yıldız-vari çiçek formları ile ortancalar, bu yıl Sevgililer Günü’de Terazi burcu eşinizin kalbine giden yolda seriliyor. Özellikle zıtlıkların kusursuz uyumunu sembolize ettiğini söyleyebileceğimiz ortancalar, şık bir vazoda ya da cam bir fanusta su eşliğinde armağan edildiğinde hem burca göre anlamlı bir hal alıyor, hem de şıklık abidesi bir Sevgililer Günü hediyesine dönüşüyor.

Akrep Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 24 Ekim – 22 Kasım

Akrep Burcunun Karakteristik Özellikleri: Yoğun duygular, tutku dolu bir aşk isteği ve cinsellik… Bunlar, ilişkide Akrep dendiğinde akla gelen ilk özelliklerden. Duygularını en güçlü ve en yoğun sınırlarda yaşamayı tercih eden, ateş grubunun en sıcak burcu Akrep, yeterli ilhamı aldığında sevdiğine bir ömür bağlılık adar.

Akrep Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Bu hisli ve tutkulu Akreplere Sevgililer Günü’nde hediye edebileceğiniz en uygun çiçek buketlerinden bir tanesi şakayıklar. Lüks bir görüntü oluşturan, dolu dolu yaprakları ile hem aşkı, hem tutkuyu, hem masumiyeti temsil edebilen şakayık, hayatınızdaki en önemli Akrep’in içindeki her bir romantik uca dokunarak Sevgililer Günü’nde adeta ayaklarını yerden keser.

Yay Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 23 Kasım – 21 Aralık

Yay Burcunun Karakteristik Özellikleri: Yayların at-insan karışımı Zodyak sembolü, güçlü bir zihin ile yüksek fiziksel enerjinin kombinasyonunu simgeler. Enerji dolu bağımsız ruhlar olan Yaylar, açık görüşlüdür ve maceraya, yeni keşiflere her zaman açıktır. Bir Yayın umutlarını kolay kolay ezmeniz mümkün değildir; belki de bu yüzden görüp görebileceğiniz en şanslı ve başarılı burçlar arasındadır.

Yay Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Yay burcu eşinizin hırslı, enerjik ve gözü kara kişiliğini bir buket karanfil ile yakalayabilirsiniz. İster pembe, ister beyaz, ister aşk kırmızısı; karanfiller Yay burcunun karakterinden yansıyan ateşi yakalar ve maceraya olan açlığını doyurmayı hedefler. Uzun süre solmamaları ile bilinen karanfiller aynı zamanda Yayın gücüne ve dayanıklılığına da atıfta bulunur.

Oğlak Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 22 Aralık – 20 Ocak

Oğlak Burcunun Karakteristik Özellikleri: Sorumlu, güvenilir ve ciddi. Oğlak burcu dendiğinde akla gelen ilk özellikler her ne kadar bunlar olsa da, toprak grubunun güçlü burcu aynı zamanda derinliklerinde benzersiz güzellikler eşliğinde küçük, şımarık ve tatlı bir çocuk yaşatır. Oğlak burcu ile geçirdiğiniz anların büyük bir kısmında sizi şaşırtması da tam olarak bu yüzden!

Oğlak Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Oğlak’ın sorumluluk sahibi ve güven veren doğası, ona uzun süre dayanıklı bir Sevgililer Günü çiçeği armağan etmek için ideal zemin oluşturuyor. Bu yüzden de Oğlak burcu sevgilinize ya da eşinize Sevgililer Günü için çiçek bakarken daha çok buket değil, saksı çiçeği tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin uzun ömürlü olan ve güzellikleri ile büyüleyen menekşeler, Oğlak burcuna armağan edilebilecek ideal Sevgililer Günü çiçekleri arasında yer alıyor.

Kova Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 21 Ocak – 19 Şubat

Kova Burcunun Karakteristik Özellikleri: Kovaların bağımsızlığa olan aşkı sizi yanıltmasın; bu başına buyruk havaların ardında ipinden kopsa tutamayacağınız bir romantik yatıyor. Sadık, dürüst, ruhani ve içgüdüsel Kova, sevdiğine olan bağlılığı ve düşkünlüğü ile lehine puanları toplamayı başarıyor. Her zaman içinde bulunduğu duruma pozitif tarafından bakabilmesi de cabası.

Kova Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Sessiz güzelliği ve sanatsal ruhu ile eşi benzeri olmayan Kova burcu sevgiliniz, bu benzersiz güzelliğini yine en az kendisi kadar benzersiz olan bir orkide ile taçlandırmanızı hak ediyor. Aşk, güzellik ve güç temsilcisi orkideler, özellikle pembe tercih edildiğinde armağan olarak giden kişinin kalp kapılarını açmayı başarıyor.

Balık Burcu için Hediye Çiçek

Tarih: 20 Şubat – 20 Mart

Balık Burcunun Karakteristik Özellikleri: Nezaketi ve sabrı ile bilinen Balıklar, özellikleri kendilerini anlama konusunda diğer burçlarla kıyasla her daim bir adım önde konumlanıyor. Açık yürekli su grubu burcu, cömert ruhu, duygusal yapısı ve güçlü empati yeteneği ile sadece sizin değil, herkesin gözbebeği haline geliyor. Balık burcunun mantığından ziyade duyguları ile hareket etmeyi tercih ettiğini ise bilmeyen yok.

Balık Burcuna Alabileceğiniz Çiçek: Eğer Balık burcu bir sevgiliniz varsa, ona hali hazırda doğum günlerinde, yıl dönümlerinde ya da benzeri özel kutlamalarda bolca çiçek buketi göndermişsiniz demektir. Bu yüzden bu Sevgililer Günü farklı bir yol izleyerek ona çiçek buketi göndermek yerine bir teraryum göndermeyi tercih edebilirsiniz. Özellikle sevdiği bir doğa temasından oluşan ve kişiliğini yanıştan bir teraryum ile duygusal Balık’ınızı bir kez daha kendinize aşık edebilirsiniz.

Takip edilen ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir