Sevimli Sukulentler Kullanım Alanları ve İpuçları

Mini Sukulentler Nasıl Yetiştirilir? İpuçları..

Mini sukulentler etli bitki sınıfına girerler. Bununla birlikte, bazı sulu meyveler hayatları boyunca küçük kalabilirler. Sukulentler fazla su tutamazlar. Sulama için en iyi zaman aralığı haftada bir keredir. Toprağını sprey şişeyle sulamak ve onları tüm gün doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamak gereklidir. Genel olarak, sulu meyveler doğada yavaş büyür. Ancak mini bitkileri kuru ve serin bir alana yerleştirerek büyüme oranını daha da azaltabilirsiniz. 

En İyi Mini Sukulentler

Zebra Kaktüsü (Haworthia)

Zebra kaktüs yaprak dökmez ve yaprakları boyunca beyaz çizgiler vardır. Genellikle 15 santimetreden daha fazla büyümez, yani sonsuza kadar minyatür kalacak sukulentlerdendir!

Sempervivum

Sempervivum etli, çok yıllık ve yaprak dökmeyen rozetlere sahiptir. Genellikle çok uzamamaktadır. Hayatı boyunca 3 santimetre bile kalabilir! Neredeyse hiç sulama gerektirmez. Geçirgenliği iyi kumlu bir toprağı tercih eder, güneşi de sever.

“Yaşayan Taş” Tesisi (Lithops)

Bu etli küçük kalmayı seviyor. Etli “canlı taş” iki kalın yaprağa sahiptir ve her bir yaprak çakıl taşı gibi görünmektedir. Zaman zaman, bitki birkaç küçük yavru veya çiçek üretebilir.

Echeveria sp.

Tüm echeveria bitkileri rozet yapılı olup gövdesiz ya da kısa gövdelidir. Yaprak renkleri donuk yeşilden koyu mora kadar çeşitlilik göstermektedir. Güzellikleriyle her ortamda kendilerini belli ederler.

Mini Sukulent Düzenlemeler

Mini Sukulentli Duvar: Hoş bir görsele sahip olan bu bitkiler duvarlarınıza zarif ve gösterişli bir hava katacaktır.

Sukulentli Kahve Kupası: Mini etli bir kahve fincanı ile bir mutfak masası ya da tezgâhında mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. 

Sukulent Teraryum: Farklı kum renkleri kullanarak, obje ekleyerek ve hatta isteğiniz üzerine kişisel fikirlerinizi ekleyebiliriz. Ayaflower Çiçek’in hazırladığı teraryumları incelemek ve sipariş vermek için tıklayın..

Sukulent Buket: Ev ve ofis dekorunun öne çıkan bu muhteşem buketleri ile şıklık katın.Gelinlerin için farklı alternatif bu etli buketler, bir çiçek buketinden çok daha uzun ömürlülerdir.

Sukulent Hediyelik: Etkinliğiniz için sevimli küçük sukulentler harika bir seçim! Onları güzel bir kurdele ya da ip ile bağlayarak misafirlerinize özel kutlamalarda hediye olarak sunabilirsiniz.

Takip edilen ,,,,,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir